Dermatologia estetyczna: Nici ART Lift

artliftPrzebojem na światowy rynek weszły nici PDO I generacji. W Korei - kraju, który jako pierwszy stworzył i opatentował tę technologię zostały one wyparte przez nici polidioksanonowe II generacji, których najbardziej znanym przedstawicielem są produkty ART Line® Series.

ART Line® Series, to najbardziej rozpoznawalna światowa marka nici liftingujących wykonanych z polidioksanonu. Opatentowana technologia produkcji, oraz udoskonalenie wcześniejszej generacji nici PDO zaowocowało stworzeniem unikatowych nici PDO, o nazwie ART Lift®.

O wyjątkowości nici ART Lift® świadczy opatentowana technologia procesu produkcji samego włókna polidioksanonowego, które w odróżnieniu od produktów konkurencji jest zbudowane z polimeru złożonego z makromolekuł polidioksanonu. Taka budowa zapewnia lepsze właściwości stymulowania produkcji nowego kolagenu w miejscu zaimplementowania nici oraz zapewnia zapewnia kontrolowany rozkład substancji bez ryzyka kapsulacji i tworzenia zrostów pozabiegowych. Igły stosowane w systemie ART Lift® są specjalnymi igłami o minimalnym stopniu trumatyzowania tkanek, a wielokrotnie szlifowanie ostrza oraz cienkościenność kanału igły sprawiają, że zabieg jest bardziej komfortowy zarówno dla lekarza jak i pacjenta. 

Typy nici ART Lift®: 

  • ART Lift® Mono - to najprostrza i podstawowa nić ART Line® Series. Nici ART Lift® Mono mogą być stosowane do korekty twarzy i ciała. Igłę zastosowaną w niciach ART Lift® Mono cechuje ostry koniec, o specjalnej opatentowanej powierzchni ostrza, maksymalnie zmniejszający traumatyzację tkanek w trakcie zabiegu oraz optymalna równowaga pomiędzy plastycznością i sztywnością igły, co w zdecydowany sposób zwiększa komfort pracy lekarza w porównianiu do produktów o igle zbyt miękkiej lub zbyt twardej.
  • ART Lift® Multi - unikatowy, opatentowany system nici polidioksanonowych złożony z dwudziestu skręconych monofilamentów. Taka budowa nici umożliwia lepszą odpowiedź ze strony organizmu pod postacią produkcji kolagenu. Najważniejszą cechą nici ART Lift® Multi jest zdolność do samorozpreżania się w tkankach i w efekcie unoszenie powierzchni zapadniętej skóry. Ta cecha produktu powoduje, że ART Lift® Multi jest najwszechroniejszą nicią w całej linii produktów ART Line® Series. Obserwacje kliniczne potwierdziły wysoką skuteczność działania nici ART Lift® Multi porównywalną z działaniem wypełniaczy w przypadku korekty zapadniętych policzków czy lipostrofii twarzy.
  • ART Lift® Combi - to seria nici przeznaczonych do liftingu wiotkiej skóry i konturowania owalu twarzy. ART Lift® Combi zawiera na swojej powierzchni jednolite haczyki. W porównaniu z nićmi haczykowatymi I generacji, nici ART Lift® Combi charakteryzują się głębszymi, grubszymi i mocniejszymi haczykami oraz regularnymi przerawmi pomiędzy nimi. Sztywność nici zapewnia odpowiednie zagnieżdżenie się haczyków w korygowanych warstwach oraz zapobiega wyginaniu się haczyków w trakcie wprowadzania nici - problem ten był najsłabszym elementem nici haczykowatych I generacji. Grubość samej nici również została zmodyfikowana. Nić ART Lift® Combi jest 2-3 krotnie grubsza w porównaniu z pozostałymi niśmi haczykowatymi co gwarantuje uzyskanie lepszych, długotrwałych efektów oraz intensywniejsze pobudzenie produkcji nowego kolagenu.
  • ART Lift® L - to najbardziej efektywny sposób podniesienia obwisłej skóry policzków, brody oraz linii żuchwy. Nici te znalazły również swoje miejsce w korekcie takich okolic jak piersi, pośladki, uda czy ramiona. Nowatorskie i opatentowane rozwiązanie w budowie nici ART Lift® L sprawia, że jest to pierwsza na świecie dwukierunkowa nić polidioksanonowa. Jej innowacyjna budowa polega na umieszczeniu w igle pojedynczyej nici haczykowatej z przeciwstawnym ułożeniem haczyków.