Dermatologia estetyczna: Nici APTOS

Zabieg Aptos Lift to nowość, która zrewolucjonizowała mało-inwazyjne techniki odmładzania. Nie wymaga żadnych nacięć ani ingerencji chirurgicznej.

W zaledwie kilkadziesiąc minut pozwala przywrócić twarzy młode rysy, czy skorygować niedoskonałości na innych partiach ciała. APTOS będący absolutnym hitem medycyny estetycznej; decyzją lekarzy nagrodzony Perłą Dermatologii w kategorii Najlepszy Produkt do Niechirurgicznego Liftingu, idealnie spełnia oczekiwania rynku, oparty jest na innowacyjnych rozwiązaniach, a także podparty długoletnimi badaniami naukowymi i doświadczeniem zabiegowym dr Marlena Sulamanidze.Aptos - nici

Techniki Aptos Lift mogą być stosowane na twarz i ciało. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyżn w różnym wieku. To doskonała pozycja dla wszystkich, którzy zaobserwowali rozpoczynające się procesy starzenia objawiające się utratą jędrności i gęstości skóry, opadaniem tkanek miękkich (w obszarze twarzy, podbródka, szyi, dekoltu, piersi, wewnętrznej strony ramion i ud), pojawieniem się płytkich lub głębokich zmarszczek, zmianą konturu i owalu twarzy. Zabieg można przeprowadzić także w okolicach oczu i ust.

Jak przygotować się do zabiegu

Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.
Przeciww skazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienia serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

Na czym polega zabieg

Aptos Lift to jedyna na rynku tak bogata oferta zabiegowa pozwalająca dopasować odpowiednią technikę do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Zabieg polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu bioabsorbowalnej nici Aptos w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do dwóch lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

O czym warto pamiętać po

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się robienie zimnych kompresów i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność miminki twarzy, wysiłek fizyczny, masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

Sfery zabiegowe:

 1. brwi,
 2. obszar kości jarzmowej, żuchwa (chomiki),
 3. szyja, podbródek, dekolt,
 4. okolice oczu i ust,
 5. linie marionetki,
 6. biust,
 7. brzuch,
 8. wewnętrzna strona ud,
 9. wewnętrzna strona ramion,
 10. dekolt.

 

APTOS NANO® 

Aptos Nano potrafi dokonać rzeczy niemożliwych: wygładzać zmarszczki przy każdej, nawet najcieńszej skórze. To jedna z najbardziej delikatnych spośród małoinwazyjnych technik Aptos. Jest jednocześnie bardzo łatwa i natychmiast gwarantuje widoczny rezultat estetyczny.
Aptos Nano jest pierwszą i jedyną techniką wzmacniającą i rewitalizującą tkanki miękkie z pomocą bio-włókien.Aptos Nano

Bezpieczeństwo

Stosowanie technik Nano nie wymusza podawania znieczulenia, a więc eliminuje ryzyko powstania obrzęków i siniaków. Prawdopodobieństwo pojawienia się reakcji alergicznej jest niezwykle niskie. Zabiegi Aptos Nano mogą być z powodzeniem łączone z innymi technikami Aptos, jak również wypełniaczami, kosmetologią estetyczną na bazie urządzeń, mezo i plazmoterapią, peelingami i neurotoksynami.

Racjonalizacja

Metody korekcji Nano są idealne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, przyzwyczajonych do aktywnego trybu życia, dbających o zdrowy i estetyczny wygląd i oczekujących jego wyraźnej poprawy w ciągu zaledwie weekendu. Techniki Nano pozwolają przeprowadzić korekcję tych obszarów twarzy i ciała, gdzie zmiany na skutek starzenia, są widoczne w pierwszej kolejności, czyli w miejscach, gdzie skóra jest głównie cienka i wrażliwa.

Skuteczność

Włókna Aptos Nano stworzone są na bazie kaprolaktamu — wchłanialnego materiału, który jest usuwany z organizmu po roku od implantacji. Kwas polimlekowy, który jest jego składnikiem, stopniowo się uwalnia i odnawia tkanki na poziomie komórek. Innymi słowy, włókna Nano wywołują podwójny efekt odmładzający: liftingują i biorewitalizują, uruchamiając proces samoczynnej mezoterapii.

Włókna Aptos Nano wykonane są z kaprolaktamu, który uwalnia mikrodawki kwasu polimlekowego, stymulując tworzenie kolagenu, a następnie jest usuwany z organizmu. W korygowanym obszarze zabiegowym, dzięki procesowi neokolagenezy, tkanka łączna staje się młodsza, co wzmacnia jej
właściwości podtrzymujące.

Zalety:

 • Można stosować nawet na najbardziej delikatne obszary
 • 100% kompatybilny materiał z ludzkim organizmem
 • 2,5 krotnie cieńsze niż standardowe włókna szewne
 • Oferuje natychmiastowo oczekiwany rezultat

 

APTOS SILK TOUCH®

Aptos to druga generacja technik odmładzania twarzy i ciała, opracowanych przez gruzińskich chirurgów plastyków Marlen i George’a Sulamanidze.
Od ponad 16 lat metody te są z sukcesem stosowane przez wiodących ekspertów w 48 krajach. Techniki implantacji Aptos udowodniły swoją niezawodność, uzyskując doskonałe natychmiastowe wyniki, nie pozostawiając blizn, pozwalając poprawić kontury tkanek miękkich, nadając objętość i spowalniając procesy starzenia. Ponadto dają szansę odmłodzenia pacjentom, którzy z różnych przyczyn nie mogą poddać się tradycyjnym plastycznym, czy estetycznym operacjom chirurgicznym. Okres rehabilitacji jest bardzo krótki, w ciągu zaledwie kilku dni pacjent wraca
do codziennego rytmu życia. Technologia została przewidziana dla ludzi w różnym wieku, o zróżnicowanych oczekiwaniach i wskazaniach skóry.Aptos Silk Touch

Szybki rezultat

Zastosowanie metod Aptos pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny, ale można je także łączyć z tradycyjnymi operacjami chirurgicznymi, bądź zabiegami medycyny estetycznej. Optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. Rezultat utrzymuje się 4-5 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Minimalna ingerencja

Nici są wprowadzane poprzez punkty wkłucia, za pomocą wysoce wyspecjalizowanej, dostosowanej do danego obszaru zabiegowego i techniki implantacji, igły prowadzącej lub za pomocą małego 0,5 cm długości nacięcia. Bezpieczeństwo stosowania produktów z linii Aptos jest osiągane poprzez użycie tradycyjnego polipropylenowego materiału szewnego, stosowanego w chirurgii od ponad 50 lat.

Kompleksowe podejście

Połączenie metod Aptos z klasycznymi operacjami chirurgii plastycznej, czy ogólno dostępnymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak: peelingi, wszelkiego typu wypełniacze, iniekcje toksyną botulinową czy mezo-koktajlami, znacząco zwiększa możliwości lekarzy oraz daje szansę osiągnięcia optymalnego efektu zabiegowego.

Procedura zabiegowa

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Opracowanie całej twarzy trwa około 40-60 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 20-30 minut.

Przeciwwskazania

Ostre infekcje, zmiany nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne.

Zalecenia

W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu zaleca się pacjentowi powstrzymywanie od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania np. w saunie.

 

APTOS EXCELLENCE®

Aptos Excellence to rewolucyjna metoda armirowania twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici caprolac.

Nici Carpolac wchłaniają się w ciągu 360 dni. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzjący aktywując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia.Aptos Excellence

Metody odmładzania Aptos zostały wynalezione 16 lat temu i do dzisiajszego dnia są systematycznie rozwijane, oferując szeroką paletę możliwości korygowania ptoz - opadających tkanek miękkich, przywracając ich pierwotne położenie. Obszary z cienką skórą lub cienką warstwą tkanki tłuszczowej wymagają bardziej delikatnego i ostrożnego opracowywania.

Innowacyjność

Udoskonaliliśmy strukturę nici modyfikując grubość mikrowypustów, ich rozmieszczenie wzdłuż nici oraz kąt mocowania. Te zmiany uczyniły nici mocnymi a ich aplikację bardziej efektywną. Dodatkowo stworzyliśmy nowy rodzaj nici z węzełkami, przeznaczony do armirowania obszarów twarzy i ciała z bardzo delikatną i cienką skórą, gdzie tkanka tłuszczowa jest niewystarczająca.

Natychmiastowy rezulatat

Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Z biegiem czasu efekt postępuje i utrzymuje się do 2 lat, z krótszym czasem rekonwalescencji.

Minimalna ingerencja

Po raz pierwszy traumatyczność zabiegu została ograniczona do minimum. Korektacja całej twarzy może być przeprowadzona poprzez 1 punkt (wkłucia), który nie pozostawia żadnych śladów na skórze. Minikaniule z bezurazowym końcem, opracowane specjalnie na potrzeby serii nici Excellence, przenikają przez tkanki bez ich uszkadzania. Dłuższe 15cm nici pozwalają wprowadzić igłę na granicy linii włosów, co czyni miejsca wkłucia niewidocznymi bezpośrednio po zabiegu.

Skuteczność

Osiągnięty efekt wizualny zabiegu może być porównywalny z tradycyjną interwencją chirurgiczną, ale technika zabiegowa jest tak prosta jak technika iniekcji w medycynie estetycznej. Ponadto jest niezwykle ekonomiczna, gdyż jedno opakowanie nici Excellence Visage pozwala optymalnie opracować całe policzki obu stron twarzy (łącznie 20 linii).

Racjonalizacja

Metody Aptos są przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, przyzwyczajonych do aktywnego trybu życia, nieakceptujących długiego okresu rekonwalescencji po zabiegu odmładzającym.

 

APTOS LIGHT LIFT®

Nici Light Lift stworzone na bazie bioabsorbowalnego materiału, który wchłania się całkowicie w ciągu 360 dni. Ze względu na ich strukturę z mikrowypustami, nić jest niezawodnie zakotwiczona w tkankach miękkich, tworząc silnie podtrzymujący szkielet, naprowadza tkanki na ich pierwotne położenie (liftinguje), co wraz z zaawansowaną techniką implantacji, polegającą na okalaniu tkanek i grupowaniu, zabezpiecza je przed ponownym przemieszczeniem. Dodatkowy efekt odmładzający wywołuje kwas polimlekowy (L-lactic), który aktywuje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz. Możliwe jest osiągnięcie widocznego efektu liftingu wszelkich obszarów twarzy, jak również szyi.Aptos Light Lift

Szybki rezultat

Zastosowanie metod Light Lift pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych. Poprawa jest widoczna bezpośrednio po zabiegu. Optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Rekonwalescencja trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. Rezultat utrzymuje się około 2 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Minimalna ingerencja

Nici są wprowadzane poprzez punkty wkłucia, za pomocą wysoce wyspecjalizowanej, dostosowanej do danego obszaru zabiegowego i techniki implantacji, igły prowadzącej. Bezpieczeństwo stosowania produktów z linii Light Lift jest osiągane poprzez zastosowanie wchłanialnego materiału, o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących.

Kompleksowe podejście

Zaawansowana technologia nici z kwasu polimlekowego, zespolonych z wysoce wyspecjalizowanymi dla poszczególnych obszarów zabiegowych igieł prowadzących, czyni technikę implantacji łatwą, a dla klienta mało inwazyjną, bez konieczności podwieszania tkanek na metalowych haczykach. To z kolei nie ogranicza lekarzy w późniejszym stosowaniu zabiegów z wykorzystaniem fali radiowej, ultradźwiękowej itp.

Ekspresowy zabieg

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Opracowanie całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10-15 minut.

Przeciwwskazania

Ostre infekcje, zmiany nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne.

Zalecenia

W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu zaleca się pacjentowi: powstrzymywanie się od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania np. w saunie.